Azerbaycan Yatırım ve Genç Girişimcilik Forumu 17-18 Kasım’da Bakü’de

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı (KOBIA) tarafından genç girişimcileri desteklemek amacıyla Bakü’de 17-18 Kasım’da "Azerbaycan Yatırım ve Genç Girişimcilik Forumu" düzenlenecek.

 

Bakü Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan forumda, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT)’na üye ülkelerden farklı sektörlerden liderler ve profesyoneller bir araya gelecek. Forum, yatırımcılar ile hükümet yetkilileri, küresel şirket yöneticileri, uluslararası kurumlar, start-uplar ve mentorların bir araya gelebileceği yenilikçi bir platform oluşturacak.

 

İnovasyon, yatırım, teknoloji tabanlı şirketler ve start-up’ların uluslar arası pazarda görünürlüğünün arttırılmasının hedeflendiği forumda, gençler, yeni uygulamaları keşfetme ve başarılı uluslararası projelerin yöneticileriyle bir araya gelme olanağı bulacaklar.

 

Forum kapsamında düzenlenecek oturumlarda İİT üyesi ülkelerin istikrarlı ve sürdürülebilir bir ekonomik büyümeye sahip olmaları için yol haritaları da ele alınacak.

Azerbaycan’daki yatırım fırsatlarının da tanıtılacağı forumda, genç girişimciliğe odaklanan tüm paydaşlar arasında fikir alışverişleri gerçekleştirilecek ve olası işbirliklerinin temeli atılacak. İİT’ye üye ülkelerin karşılaştıkları zorlukların aşılmasına yönelik bilgi ağlarının kurulmasının da amaçlandığı forumda, çeşitli paneller ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek.

 

Forumdaki oturumlar ise   "Avrasya'nın Yükselen Ekonomik Merkezi: Azerbaycan", "İnovasyon ve Teknolojinin İtici Gücü Olarak Gençler", "Startup Büyümesini Destekleyen Yatırım Ekosistemleri Oluşturmak", "Geleceğin Kilit Oyuncuları: Küresel Girişimciler" ve "Unicorn'a Giden Yol: Yatırımcı Beklentileri" başlıklarından oluşacak.

 

ICYF Başkanı Taha Ayhan, Azerbaycan Yatırım ve Genç Girişimcilik Forumu’nun özellikle genç girişimcilerin küresel şirket yöneticileri ve karar alıcılarla bir araya gelmesi açısından önemli bir platform yarattığına işaret ederek, “Bakü’de düzenleyeceğimiz forum,  yatırımcıların ve girişimcilerin kendi aralarında ağ kurmaları ve dijital çağda sürekli büyüyen küresel girişimciler topluluğunu etkin şekilde harekete geçirebilmeleri için bir fırsat olacaktır. Ayrıca potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilmenin ipuçlarına ulaşacaklardır. Forum ile hem ekonomik kalkınma anlamında çıktılar almayı hem de küresel ekosistemde özellikle genç girişimlecilere bilgi ve deneyim aktarımı yapılmasını amaçlıyoruz" dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı