Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ken Hu: İlerlemenin Öncüsü 5G

Huawei Küresel Mobil Geniş Bant Forumu (MBBF) Bangkok’ta başladı. Bu yıl 13. kez düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını, Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ken Hu yaptı.

 

Huawei Küresel Mobil Geniş Bant Forumu, bu yıl 25-26 Ekim tarihlerinde, ‘İlerlemenin Öncüsü 5G’ temasıyla Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleşti. Organizasyon kapsamında, 5G’nin evrimi ve 5.5G alanındaki gelişmeler ele alınırken, ‘Akıllı Dünya 2030 Yuvarlak Masa Toplantısı’ ve sektör zirveleri de endüstri temsilcilerini bir araya getirdi.

 

Hu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “5G, geçmişteki mobil teknolojilere kıyasla, büyük bir hızla gelişiyor. Özellikle son üç yılda; ağ sistemlerinde, son kullanıcı hizmetlerinde ve endüstri uygulamalarında önemli bir ilerleme kaydettik.”

 

“5G artık sol şeritte ilerliyor ve hepimiz bu hızlı gelişim süreciyle gurur duymalıyız. Ancak bu ilerlemeyi daha değerli kılmak için yapmamız gereken daha fazla şey var. 5G'nin gücünden tam anlamıyla faydalanabilmek için birlikte çalışmamız, ağlarımızın yeteneklerini, bulut ve sistem entegrasyonu gibi hizmetlerle artırmamız gerekiyor. 5G uygulamalarında tüm endüstrileri ekosistemimize dahil ederek, gelecekte daha büyük başarılar elde edebiliriz."

 

Huawei Mobil Operatörlerden Sorumlu Küresel Satış Departmanı Başkanı James Chen ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “5G'nin değerini tamamen ortaya çıkarmak için, dağıtımı hızlandırmamız ve 5G’nin tüm bileşenlerinden en iyi şekilde yararlanmamız gerekiyor. Lider bir teknoloji üreticisi olarak, kullanıcı deneyimi anlamında da öncü bir 5G ekosistemi kurmalıyız. 5G kullanıcıları, 4G kullanıcılarından iki kat daha fazla veri tüketiyor ve gelecekte bu miktarın artması bekleniyor. Enerji verimliliğini ön planda tutan 5G ağlarını yaygınlaştırarak, tüm küresel müşterilerimiz için yeni değerler yaratmaya devam edeceğiz.”

 

Küresel Mobil Geniş Bant Forumu, endüstri ortakları GSMA ve GTI ile birlikte Huawei tarafından düzenleniyor. Forum, 5G'nin ticari başarı potansiyelinin arttırılması ve bu alandaki gelişim sürecinin değerlendirilmesi amacıyla, dünyanın farklı bölgelerinden mobil operatörlerini, endüstri liderlerini ve ekosistem iş ortaklarını bir araya getiriyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı