Kitap Limanı’nda özgür basın konuşuldu

Gemlik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gemlik Kitap Limanı, kitapseverleri ünlü yazarlarla buluşturmaya devam ediyor. Kitap Limanı’na son olarak gazeteci yazarlar Özlem Gürses ve Berkant Gültekin katıldı.

 

Geçtiğimiz hafta kapılarını 3. kez açan Gemlik Kitap Limanı, Gemlik ve çevre ilçelerden kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor. Her yaştan okurların ziyaret ettiği fuara Gemlik’teki okullardan öğrenciler de gruplar halinde katılıyor.

 

Bir haftadır açık olan fuara şimdiye kadar 15 farklı program gerçekleştirildi. Ünlü illüzyonist Sermet Erkin’in çocuklar için gerçekleştirdiği gösterisi ile başlayan fuarda Ercan Kesal, Ünsal Ünlü, İnci Aral, Mine Söğüt, Pelin Batu, Seda Selek, Levent Üzümcü, Nasuh Mahruki, Zeynep Altıok, Şükrü Erbaş gibi sevilen gazeteci ve yazarlar konuk oldu.

 

Fuarın Perşembe günü gerçekleşen programlarında ise gazeteciler Özlem Gürses ve Berkant Gültekin okurlarıyla bir araya geldiler. Medyada sansür konusunun konuşulduğu söyleşide “Dezenformasyon Yasası”nın ifade ve haber özgürlüğünü engelleyip engellemeyeceği masaya yatırıldı. Gazeteciler, bir saatten fazla süren söyleşide dinleyenlerin de sorularını yanıtladılar. Gürses ve Gültekin, programın ardından kitaplarını imzaladılar.

 

Başkan Sertaslan: “Farklı bakış açılarını bir araya getiriyoruz”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da söyleşiyi ilgiyle takip etti. Gemlik Kitap Limanı’nda farklı bakış açılarını bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Bizler, gazetecilerin, yazarların kendilerini ifade edebilecekleri ortamları sağlamak, onları dinlemek ve eleştirilerini dikkate almakla yükümlüyüz. Toplumlar, insanların düşüncelerini, birbirlerine zarar vermeden, özgürce ifade edebildikleri sürece gelişir. Gemlik’te bu ortamı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. Kitap fuarımız Pazar akşamına kadar kitapseverlerin ziyaretlerine açık olacaktır. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı