Başkan Aydın, Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İlkses TV’de İlkses Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erdal Erek’in sunduğu “Siyaset Kulisi” programına konuk oldu. Erek’in sorularını yanıtlayan Aydın, Seferihisar’da gerçekleştirilen devlet yatırımlarından, devam eden projelerden ve teşkilat çalışmalarından bahsetti.

 
İlkses TV ekranlarında yayınlanan “Siyaset Kulisi” Programında Erdal Erek’in konuğu olan Başkan Aydın, Seferihisar’da gerçekleştirilen yatırımları ve Seferihisar’ın ihtiyaçlarını anlattı. İlkses Gazetesinin dijital platformu olan İlkses TV’nin Youtube, Facebook ve dijital mecralarında yayınlanan programda Erek’in sorularını yanıtlayan Başkan Aydın, programı izleyerek dijital mecralardan sorularını yönlendiren vatandaşların sorularına da cevap verdi.  Seferihisar’ın sorun ve ihtiyaçlarından bahseden Başkan Aydın, artan nüfusla birlikte trafik yoğunluğunun ve otopark alanı eksikliğinin kent yaşamını zorlaştırdığını dile getirdi. Her hafta yaptıkları vatandaş görüşmeleri ile Seferihisarlı vatandaşların dilek ve şikayetlerini güncel olarak dinlediklerini ve her zaman temas halinde olduklarını ifade eden Başkan Aydın, “Seferihisarlı hemşehrilerimizin dört yıl önceki sorunları neyse bugün de hala aynı, değişen hiçbir şey olmadı, aksine arttı. Ben yaklaşık dört yıldır görevimi sürdürüyorum ve bundaki amacım yaşadım yere bir katma değer sağlamak. Belediye Başkanımızın da böyle olmalı ancak biz bunların yalnızca sözde kaldığını görüyoruz” diye konuştu. Seferihisarlıların belediyeden bir ümidi kalmadığını söyleyen Başkan Aydın, “Vatandaşlarımızın bizden taleplerini hızlı bir şekilde sonuca ulaştırıp, fayda sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Erdal Erek’in “Seferihisar’da Tunç Bey’den beri devam eden sorun var mı” sorusu üzerine otopark ve trafik sorununun o dönemden beri devam ettiğini söyleyen Başkan Aydın, “Zaten üzücü olan da bu ortada bir sorun var ancak ne Büyükşehir ne de Seferihisar Belediyesi’nin bununla ilgili bir çözüm formülü yok” ifadelerini kullandı.

 

Seferihisar yatırım almaya devam ediyor

İzleyicilerden gelen soruların da yanıtlandığı programda bir izleyicinin sorduğu Millet Bahçesi sorusunu yönelten Erdal Erek’e yanıt veren Başkan Aydın, Seferihisar’da 65 bin metrekare alana kurulması planlanan Millet Bahçesinin Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından projelerinin hazırlandığını ve yakın zamanda yapımına başlanacağını söyledi. Seferihisar’da spora büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Aydın, “Geçtiğimiz yıl yenileme çalışmalarını tamamladığını İzzet Gül Stadyumu alanı içinde bulunan Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun yıkımına çok yakında başlanacak ve tamamen yenilenecek. Ürkmez’de Şehidimiz Osman Koç’un adını taşıyan ve tahsisi Seferihisar Belediyesi’ne yapılan fakat tahsisten sonra âtıl halde kalan bir stadımız var. Burası Şehidimizin adına yakışmayan bir durumdaydı. Buranın da yenileme çalışmaları başladı, hızlı bir şekilde devam ediyor yakında tamamlanacak ve sporseverlerin hizmetine açılacak” dedi.

 

Yapımı devam eden Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğündeki çalışmalara da değinen Başkan Aydın, “Bir diğer çalışmamız da nüfus artışımızla birlikte ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve bizlerin emniyeti için görev yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü personelimizin ihtiyacını karşılama noktasında yetersiz kalan İlçe Emniyet Müdürlüğü binamız yıkılıp yerine yenisinin yapımı başladı. Burada da çalışmalar planlanandan daha hızlı devam ediyor. Bu bina da hem Emniyet Personelimiz için hem de vatandaşlarımız için çok konforlu ve engelli dostu bir tesis olacak. Devlet yatırımları noktasında çok şanslıyız. Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık” diye konuştu.

 

Seferihisar genelinde hemen hemen tüm mahallelerde tamamlanan doğalgaz altyapısıyla ilgili son durumu anlatan Başkan Aydın, “Doğalgaz altyapımızın yüzde doksan beşi tamamlandı. Doğalgaz çalışması tamamlanan noktalarda hemşehrilerimize ulaştırılması taşımalı olarak verilen hizmet kapasitesi doldu. Yeni yıl itibariyle İzmir Gaz tarafından ana hat çalışması başlayacak ve vatandaşlarımız çok daha rahat bir şekilde bu hizmeti almaya devam edecek” diyerek çalışmaların sona yaklaştığının müjdesini verdi.

 

Seferihisar’da ihtiyaç olan her noktaya dokunma gayretinde olduklarını vurgulayan Başkan Aydın Ürkmez, Doğanbey ve Payamlı bölgelerinde hizmet veren sanayi esnafının yer sıkıntısından ve şehir içinde kalan atölyelerin hem kent dokusuna uygun olmadığında hem de esnafın rahat bir şekilde çalışamadığından bahsetti. Bu sorunun çözümü için Ürkmez Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ile yürüttükleri Ürkmez Sanayi Sitesi projesinin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Kentsel Planlama Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde devam ettiğini dile getirip “Ürkmez Sanayi Sitesi için 103 bin metrekarelik bir alan belirlendi, bu alan içinde DSİ’ye ait bir kısım vardı. İzmir Milletvekilimiz Sayın Ceyda Bölünmez Çankırı ile DSİ Genel Müdürümüzü bu konuda ziyaret ettik. Oradaki alanın tahsisi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza yapılacak. Bu projeyle oradaki esnafımız daha iyi şartlarda çalışmalarına devam edecek ve Ürkmez’in şehir dokusuna da katkısı olacak” şeklinde konuştu.

 

Seferihisar’da balıkçılıkla ve teknecilikle geçimini sürdüren vatandaşların teknelerinin barınma sorunu olduğunu dile getiren Başkan Aydın, “Sığacık, Akarca ve Doğanbey’ de bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Doğanbey Balıkçı Limanı için de kurum görüşleri alındı bu noktada Seferihisar Belediyesi de olumlu görüş verdi. Sığacık’taki limanın da proje ihalesi yapıldı. Bunun yanı sıra Marina’nın bir kapasite artışı talebi vardı ve bu balıkçılarımızın şartlarını zorlaştıracaktı. Bununla ilgili de kapasite genişletme talebi tamamen iptal edildi. Buradaki balıkçı ve teknecilerimizin hepsinin sığınacak bir limanı olacak, müsterih olsunlar” ifadelerini kullandı.

 

Çiftçinin sulama sorunu bitecek

Seferihisar’ın bir sahil kenti olmasının yanı sıra tarım noktasında da önemli olduğu söyleyen Erdal Erek’in tarım projeleriniz var mı sorusunu yanıtlayan Başkan Aydın, Seferihisar’ın ülkenin en önemli mandalina üreticilerinden olduğunu ve Seferihisar mandalinasının ve Seferihisar’a özgü pek çok ürünün markalaştırılması noktasında çalışmaları desteklediklerini, “Bizim yerelde üretilen ürünlerin aracısız şekilde tüketicilere ulaşmasıyla ilgili bir projemiz vardı. Bu noktada kadın üretici arkadaşlarımız bir kooperatif kurdu. Burada yerelde üretilen ürünlerin satışı ve unutulmaya yüz tutmuş Seferihisar yemeklerin satışı yapılan bir market restoran açtılar. Şimdiyse bu ürünler 50 km bir alan içinde Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin satılacak. Böylece aracı ortadan kalkacak ve tüketici ürünleri daha uygun fiyatlı satın alabilecek. Bu marketlere gelemeyecek olanlar için de bir dijital mağaza üzerinden Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin Harım Markası ile Türkiye’nin her yerinden satın alabilecekler. Bunun dışında Gödence ve Çamtepe sulama göletlerinin çalışmaları tamamlandı burada tarım yapan hemşehrilerimiz için sulama artık bir sorun olmaktan çıktı. Kavakdere Barajı’nın sulama hatlarında büyük bir problem vardı bunun yenilenmesi yapılacak önümüzdeki yaz sezonu buradaki çiftçilerimiz de rahat edecekler” sözleriyle ifade etti.

 

“Hedefimiz Seferihisar’a hizmet etmek

Vatandaşların sosyal medya üzerinden yayına yaptıkları yorumları da okuyan Erdal Erek, bir izleyicinin “İlçe Başkanı bunu yapıyorsa Belediye Başkanı olsa neler yapar” yorumu üzerine “Peki siz belediye seçimlerinde aday mısınız” sorusu üzerine, böyle bir gündeminin olmadığını söyleyen Başkan Aydın, “Öncelikli gündemimiz genel seçimler. Böyle bir planlamamız yok. Bizim hedefimiz Seferihisar’a hizmet etmek, yaptığımız her şeyi Seferihisar’a değer katmak için yapıyoruz” cevabını verdi. Amaçlarının Seferihisar’a hizmet olduğunu ve tüm kurumlara iş birliği çağrısında bulundukları dile getiren Başkan Aydın, “Belediye Başkanımıza da her zaman söyledik. Bizim destek olabileceğimiz bir hizmet varsa biz her zaman destekleriz fakat üç buçuk senedir kendilerinin bununla ilgili bir teması olmadı” dedi.

 

Teşkilat çalışmalarına da değinen Başkan Aydın, AK Parti Seferihisar Teşkilatının günün her saati sahada olduğunu dile getirerek “Teşkilatımızda görev üstlenen, yüreğini ortaya koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. AK Parti İzmir İl Başkanlığının her ilçede üye çalışması var. Üye kazandırma noktasında İzmir’de Seferihisar ilk sırada, yıl bitmeden yüzde yüz seksen beş ile hedefimizin çok üstündeyiz ve bu saha çalışmalarının bir geri dönüşü” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı