Tether’den 3 Aylık Güvence Görüşü Açıklaması

Tether Holdings Limited bugün, dünyanın en iyi beş bağımsız kamu muhasebe firması arasında yer alan BDO tarafından tamamlanan en son üç aylık güvence görüşünü kamuoyuna duyurdu. Söz konusu rapor, grubun 30 Eylül 2022 itibariyle sahip olduğu varlıkların dökümünü veren Tether Konsolide Rezerv Raporu'nun (CRR) doğruluğunu yeniden teyit etti. CRR, ticari senet varlıklarında neredeyse sıfıra varan büyük düşüşleri ve ABD Hazine Bonolarındaki genel artışı ortaya koyarak rezervlerinin gücünü gösteriyor.

 

Yatırımlarının çoğunluğu, toplam varlıklarının 82'sini oluşturan, nakit ve nakit eşdeğeri ve diğer kısa vadeli mevduatlarda tutulan Tether'in rezervleri son derece likit durumda. Açıklamada ayrıca, rapor tarihinde rezervlerin yalnızca 0.07'sini temsil eden ticari senet pozisyonunda büyük bir azalma olduğu vurgulanmıştır. Tether, 2022 yılı boyunca herhangi bir kayıp yaşamadan ticari senet pozisyonunu 24 milyar ABD dolarından daha fazla miktarda azaltarak hem topluma verdiği sözü tuttu hem de bu yöndeki taahhüdünü yerine getirdi. Geriye kalan son ticari senetler Ekim 2022 başında tamamen geri ödendi. Şu anda ABD Hazine Bonoları da 58'in üzerindeki doğrudan risk ile Tether’in rezervlerinin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

 

Tether’in CRR'si ve BDO'nun bağımsız denetimi sonunda verilen onayı, grubun konsolide varlıklarının konsolide borçlarını aştığını doğrulamaktadır. Şirket Yönetimi, 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla aşağıdaki hususları beyan etmektedir:

 

Grup'un konsolide toplam varlıkları en az 68.061.618.458 ABD doları tutarındadır.

 

Grup'un konsolide toplam borçları 67.811.510.720 ABD doları tutarındadır ve bu tutarın 67.805.112.981 ABD doları, ihraç edilen dijital tokenlarla ilişkilidir.

 

Grubun konsolide varlıkları konsolide borçlarını aşmaktadır.

 

Tether CTO’su Paolo Ardoino: ‘‘Tether, şeffaflık konusundaki öncü konumunu bir kez daha pekiştiren bu son konsolide rezerv raporunu kamuoyuna sunmaktan gurur duyuyor.’’

Konuyla ilgili açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, ‘‘Tether, şeffaflık konusundaki öncü konumunu bir kez daha pekiştiren bu son konsolide rezerv raporunu kamuoyuna sunmaktan gurur duymaktadır.’’ Şeklinde konuştu ve sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Bu doğrulama, topluluğumuza olan bağlılığımızın ve verdiğimiz sözleri yerine getirme kabiliyetimizin başka bir kanıtıdır. Tether, gerçekleri ve faaliyetlerini açıklayarak iletişimi sürdüren güvenilir bir kuruluştur. Neredeyse sıfır seviyesindeki ticari senet varlıkları, her zamankinden daha fazla ABD T-Bono'su ve yüksek likiditeye sahip yatırımlarıyla Tether, piyasada en çok kullanılan stabilcoin konumundadır. Ayrıca şirketin kâr ettiğini ve son çeyrekte fazla rezervlerine 60 milyon ABD doları daha eklendiğini paylaşmaktan da gurur duyuyoruz. Önümüzdeki çeyrek için görünüm çok olumlu durumda ve bir sonraki raporu şimdiden dört gözle bekliyoruz.’’

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı