Kemer'de yılbaşı heyecanı başladı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, farkındalık oluşturmak amacıyla plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptıklarını söyledi.

Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra kültürel değerleriyle her yıl çok sayıda misafir ağırlayan Kemer’de yılbaşı heyecanı başladı. Kemer’de yılbaşı dolayısıyla çok sayıda misafir ağırlaması beklenildiği öğrenildi.

Kemer Belediyesi, Kemer Atatürk Bulvarı üzerindeki saat kulesi ve Atatürk Parkı’nın çevresinde yılbaşı süslemelerini tamamlayarak etrafın ışıl ışıl olmasını sağladı.

Atatürk Parkı’na yerleştirilen Noel Baba ve geyikleri süslemesinin yanı sıra orta refüjde bulunan ışıklandırma çalışmaları görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Özellikle yabancı misafirler, Noel Baba süslemelerinin önünde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

– Plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı

Ayrıca bu yılbaşında farkındalık projesi kapsamında Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasını sağlamak ve geri dönüşümün teşvik edilmesi amacıyla plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptı.

Kemer Belediyesi saha temizlik ekiplerinin piknik alanları ve yol kenarları gibi noktalardan topladığı çevreye atılmış plastik şişeler ve metal kutular geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla yılbaşı ağacına dönüştürüldü. Atatürk Parkı’na konulan yılbaşı ağacı, vatandaşların ve turistlerin de yoğun ilgisini çekti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’de yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

İlçe genelinin yıl boyunca temiz olduğunu belirten Belediye Başkanı Topaloğlu, “Sokak ve caddelerimiz zaten temiz. Yılbaşı hazırlıkları kapsamında ayrıca genel bir temizlik yaptık. Işıklandırmalar yapıldı. Atatürk Parkı’na yılbaşını andıran görseller kondu. Farkındalık yaratmak amacıyla plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptık ve renkli ışıklarla süsledik. Herkes çok beğendi. 2023 yılının herkese, sağlıklı, huzurlu ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılı kutlu olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı