İnsanlık Yararına Teknolojiler TEKNOFEST’te Yarışıyor

Bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projelerin ortaya çıkarıldığı İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması başvuruları devam ediyor. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında AFAD yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada yarışmacılardan insan hayatını etkileyen her alanda, yapılacak yenilik ve teknolojik gelişmelerle uygulanabilir projeler ortaya koymaları bekleniyor. Aynı zamanda yararlılık, topluma fayda ve kolaylık esasına göre değerlendirilecek olan yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler başvuruda bulunabiliyor. 20 Kasım tarihine kadar başvuru yapılabilen yarışmaya bireysel veya grup olarak katılım sağlanabilirken, mezun seviyesinde firmalar ve girişimler takım olarak yarışmaya katılabiliyor.

 

Üç farklı yarışma kategorisinde toplam 630 bin TL ödül verilecek

İnsanlık yararına teknoloji yarışmasında yarışmacılar afet yönetimi, sosyal inovasyon, sağlık ve ilk yardım olmak üzere 3 farklı kategoride yarışıyor.  Teknolojik ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde sağlık ve ilk yardım, engelsiz yaşam, afet yönetimi ve sosyal inovasyon alanlarına ilişkin sorunları çözen, bu bölgelerde hayatı kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar ortaya koyan teknolojileri özgün ve millî kaynaklar ile hayata geçirecek projelerde dereceye giren yarışmacılara toplamda 630 bin TL ödül verilecek. 

 

Parlak bir geleceğe adım atmak isteyen gençler TEKNOFEST’te yarışıyor

TEKNOFEST teknoloji yarışmaları kapsamında katılımcılara firmaları tanıma fırsatı, teknik gezilerde mesleki bilgi edinme şansı, uzmanlarla görüşme, network kazanımı, motivasyon ve kişisel gelişimlerine yönelik destekler sağlanıyor. Malzeme desteği ile TEKNOFEST’e ulaşım ve konaklama desteğinin yanı sıra yarışmacılara eğitim kampı programı, Türkiye’nin önde gelen teknoloji kurumlarında staj ve uluslararası yarışmalara yönlendirme gibi kariyer odaklı imkanların sağlandığı TEKNOFEST’te gençler geleceğe emin adımlarla hazırlanıyor. 

 

Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST coşkusu büyüyerek devam ediyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında altıncısı düzenlenecek TEKNOFEST’te coşku ve heyecan katlanarak devam ediyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2023’te 41 ana yarışma 102 alt kategoride düzenleniyor. Festival coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST’te yarışmalara katılmak için başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılacak. 13 milyon TL’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteğinin verileceği TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmaları için son başvuru tarihi 20 Kasım 2022. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı