Modern Dünyanın Modern Sporu Tenis

Tenis günümüzün en modern sporları arasında bulunan ve en çok oynanan sporları arasında bulunuyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran ATP ve Grand- Slam turnuvaları bütün dünyada ilgiyle karşılanıyor. Tenisi bu kadar popüler yapan günümüzde birçok detay unsuru bulunuyor. Rafael Nadal, Novak Djokavic, Serena Williams, Carlos Alcaraz, Ruud, J.Sinner, T.Fritz gibi başarılı raketler kortta tozu toprağa katıyor. Tenis her geçen gün daha fazla izleyici kitlesine ulaşmayı başaran önemli bir spor türü konumunda Tenis raketi oyunu oynayabilmeniz için gerekli olan günümüzün en önemli birinci işlevsel anahtarı konumunda bulunuyor. Tenis oynayabilmeniz için tenis raketine sahip olmanız bu süreçte en önemli unsurlar arasında bulunuyor.

Tenis Oynama Kuralları

Tenis ayakkabısı oyunu oynayabilmenizi için birinci kural olarak bilinir. Sporcular spor ayakkabıları veya tenis ayakkabılarını kortta giymek zorundadır. Geçmişten günümüze popülerliğini artıran tenis sporu her geçen gün ilgileri üzerine çekerek modern dünyanın en popüler sporu konumuna gelmeyi başarmıştır. Bu spora olan ilgi her geçen gün düzenlenen farklı turnuvalarla daha çok artıyor. Setler günümüzde 6 oyundan oluşur. 6 oyunu kazanan tenisçi oyunu kazanmış olur. Oyun eğer ki 6-6 olur Tie-Break denen özel bir oyun oynanır. Tenis maçları genellikle 2 set halinde oynanır. Fakat Fransa Açık, Avustralya Açık ve Wimbledon ile ABD Açık turnuvalarında bu durum 3 sete uzar.

Tenis Oynamak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Tenis oynayabilmeniz için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Bu ekipmanlar arasında ekipmanlarınızı koymaya yarayan tenis çantası en önemli ekipman türü konumundadır. Tenis çantalarıyla beraber tenis topu, tenis ağı, tenis filesi, tenis raketi, tenis şapkası, tenis havlusu gibi ekipmanlara da maçlar boyunca ihtiyacınız olacaktır. Tenis ekipmanları kapsamında özellikle güneş kremleri de önemli bir işlevselliğe sahiptir. Güneş kremi sürerek oyuncular yazın kavurucu sıcağından ciltlerini koruyabilme olanağına sahip oluyorlar. Aynı zamanda Wimbledon tenis turnuvasında oyuncuların beyaz giyinmesi zorunludur. Bu turnuvanın en önemli altın anahtar faktörü konumunda yer alır ve herkesin uyması zorunlu olan bir kural bütünüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı