Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Jüpiter, Uranüs, Neptün gibi gezegenlerin pozisyonları zamana göre değişse de, bir (doğum) natal harita belli bir koordinat ve zamana bağlı olarak gökyüzünün bir fotoğrafı olduğu için değişmez.

En basit tarifiyle ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanında donanımlı uzmanların deneyim ve bilgilerinin teknoloji yardımıyla özel programlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Astroloji haritalarının kişisel yorum ve tahminlere dayalı kısımları olsa da, aslına bakarsanız genellikle aynı anlamları verir. Bu nedenden dolayı bire bir olmasa dahi farklı astrolog yorumları bir birleriyle benzeşir.

Yıldız haritalarıyla çalışırken işlemlerde kullanılacak olan saat bilgilerinin doğruluğu çok önemlidir ki, bazı durumlarda bir iki dakikalık sapmanın bile tüm ev ve burç konumlarını etkileyeceğini unutmamak gerekir. Bir astrolojik haritanın sağlıklı bir şekilde çıkarılabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, kişinin doğduğu anın tam olarak bilinmesi şartı vardır. Sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası uygulaması da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş yapacağınız bu bilgilere göre kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Doğum haritası bir kimsenin doğduğu saatte bulunduğu bölgeye ilişkin astrolojik etkileri olan Güneş ve diğer gezegenlerin bulunduğu yerleri ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Uzun yıllar evvel üst düzey astroloji bilenlerin gök günlüklerine bakarak, binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu zamanda teknolojik destek yardımıyla dakikalar içerisinde oluşturmak ve oldukça detaylı yorumlarını görmek mümkün hale geldi.

Doğum haritası hesabı yapmak pek çok teknik bilgi ve donanım sayesinde mümkün olan, oldukça zor bir işlemdir. Dolayısı ile astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların herhangi birisine ait doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Ancak teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar programları üretilmiştir. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını kolayca çıkarmanız için yayına aldık.

İnternette pek çok ücretsiz doğum (natal) haritası servisi bulunmakta. Bu hizmetlere baktığımızda, önemli bir çoğunluğunun yalnızca sembol ve işaretlere yer verdiğini, fakat bunların hangi yön ve alanda yorumlanması gerektiğini herkes için anlaşılır biçimde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki astroloji alanında uzman olmayan kişiler kapsamlı doğum haritası verilerini bilmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları sunan bir ücretsiz doğum haritası uygulaması olarak yayın yapıyoruz.

Profesyonel bir astrolog olmadan da şahsınıza ait detaylı ve yorumlu doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum gününüze ilişkin bilgileri ve doğduğunuz yeri seçmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınız anda derhal haritanız ekranda görünecektir.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belli tarih ve konumlara göre gezegenler ve Güneşin yerleşimlerini incelemeye yarayan tablolardan oluşur. Bu bilgilere bakarak, burç konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma işinde tıkanabilirsiniz. Haritadaki sembollerin okunması yalnızca astroloji uzmanlarınca icra edilebilen son derece zor bir iştir. Bu konuda bir astroloji uzmanından profesyonel destek alabilir ya da internet sitemizin ücretsiz hesaplama ve analiz yazılımından yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Yükselen Burç Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

1. Evin bulunması için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu tablolar astrolojiyi bilmeyenler için anlamlandırılması mümkün olmayan karmaşık bilgiler içerir. Ephemeristen faydalanabilmek için astrolojik anlamda uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olmak gerekir. Bu konuda en garantili yöntemlerin başında uzman bir astrologtan profesyonel hizmet almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Sitemizi de bu amaçla güvenerek kullanabilir, 1. Evinizi kesin bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Herkesçe malumdur ki, Güneşin ışığından daha çok yararlanmak adına belirli zamanlara göre saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son senelerde ülkemizde bu yöntem sonlandırılmışsa da, ASC (Ascendant) burcu hesaplanacak kişinin doğum senesinde bu uygulamanın var olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama buna göre şekillendirilmelidir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç tespit yöntemleri ile alakalı araştırma yaparken bir birinin aynı tablolarla karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması konusunda net netice veren gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma çizelgesi bulunmamaktadır aslında. Karşılaştığınız bir çizelgede, doğum yerine yer verilmiyor ve yalnızca Güneş burcu ve 2 saat ara ile yükselen burç değişimi yapılıyorsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat farkı ve bununla beraber yaz saati uygulaması kesin öneme sahiptir.

ASC Ascendant tam olarak doğum saatinizde coğrafi koordinatınıza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 evli astroloji sistemine göre tertiplenmiş olan doğum haritanızdaki birinci evinizdir. Astrolojiyi çok bilmeyenler genellikle kendilerini dış burçlarına göre izah etseler bile, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından farklı görünürler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim daha çok yükselen burçla ilgilidir.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astrolojik bilgiye gereksinim duymaksızın yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. Yapacağınız işlem oldukça basit. Tabi ki doğum saatinizi kesin bir doğrulukla bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğum saatinizi doğum lokasyonunuzu yazın, devamında görüntülenecek olan hesapla butonunu tıkladığınızda hesaplama yapılacaktır.

Yükselendeki burcun ne anlam taşıdığı ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama işleminden elde edilecek bilgilerle birlikte verilmektedir. Bir doğum haritasında 1. Evin önemi dış burçtan (Güneş burcu) daha çoktur denilebilir. Çünkü 1. Ev bulunduktan sonra tüm astroloji haritasının diğer detayları da bulunabilecek demektir. Doğum haritası okumalarında öngörüler mutlaka 1. Eve göre yapılır. Yalnızca bu bile 1.Evin ehemmiyet derecesini ispatlayan bir bilgidir aslında. Coğrafi konum ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle kesinlikle yükselen burcunuzun ne olduğunu öğrenin. Bu tespit, kendinizi daha iyi tanımanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi hızlıca bilmenizi mümkün kılar.

Anında Güneş Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Güneş, astrolojideki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, doğum haritalarında da en büyük güç olarak kabul görür. Buradan alınan etki, kimliğinizle ve yaşadığınız sürece hangi tarafa doru evrildiğinizle ilişki içerisindedir. Kapasitenizi toplumla hangi şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz değerlerin, hedeflerinizin ve benlik duygunuzun temel taşını oluşturur. Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunun tesiri yükselir çünkü bu dönemde, kim ve ne olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlamış olursunuz. Güneş’in konumlandığı burcunuz doğal kimliğinizi ve yaşamınızın olağan süreci esnasında değişmeyen öz benliğinizi ortaya koyar. Bu özellikler sizin dış dünyaya yansıyan gerçek ve içteki parçanızdır. Esasen hayat kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve buna paralel biçimde Güneş’in konumlandığı burcunuz da benzersiz şahsınıza ait merkezinizi şekillendirir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu bulma sisteminden faydalanabilirsiniz.

Ay Burcunuz Dış Görüntünüze Ne Kadar Yansıyor?

Kendinizin veya bir başkasının duygusal yapısını keşfetmek için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum tarihi ve doğum yerinizi ilgili kutucuklara yazmanız yeterli. Akabinde göster butonuna tıklayın. İşlem bu kadar. Eğer başka bir kimseye ait Ay burcu hesabına erişmek isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın mevcut konumunu bilmek istiyorsanız içinde bulunduğunuz ana ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra o tarihe göre Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o burçta ne anlamlarının olduğunu okuyabilirsiniz.

Her astrolojik hesaplamadaki gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum anına ait verilerin net şekilde bilinmesi şarttır. Bu bölümün doğruluğu büyük önem taşır, çünkü yalnızca küçük bir eksiklik farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak için kesinlikle titiz olunması gerekir. Net bilgilere sahip olduğunuzda, sitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir hesaplama uygulaması gerekli sonucu verecektir.

Ay’ın bir anlamda koruyucu olarak Güneş’in çevresinde tur atması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi korurken nasıl davrandığımızı, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi bildirir.

Duygu dünyamızdaki çok fazla konuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki pozisyonu astroloji uzmanının üzerinde çok durdukları başlıca konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın yer aldığı burç, özellikle dış dünyaya duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi bildirir.

Ay’ın bulunduğu burç insanların göremediği iç konuları yönetiği için duygusal tepkilerimizle alakalı pekçok konu Ay burcumuzla direkt olarak ilgilidir ki, bize zevk veren şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın kapsama alanındaki konular arasındadır. Hislerimiz üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle hayatımızın tüm alanlarını tam manasıyla tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın yerleştiği burç bir yandan da sevgiden ne beklediğimizi, beslenme türümüzü ve duygusal rahatlama şeklimizi de biçimlendirir.

Merkür Burcu Nasıl Bulunur? Ne Anlama Gelir?

Haritadaki Merkür’ünüzden aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu uygulamamız aracılığıyla gereken tespiti yapmalısınız. Bir burçtaki Merkür düşünce yapımızı, yazı yazmakla alakalı yeteneklerimizi ve çevremizle iletişime nasıl geçtiğimizi yönetir. Merkür burcu, kalıpları anlama, bilgi işleme ve dış dünya ile temasa geçme şeklimizde etkisini gösterir. Yerleştiği burca göre değişik özellikler gösteren Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekamızı nasıl yönlendirdiğimizi gösterir. Merkür burcumuz iletişim yöntemimizi belirlediğinden ve düşünce dünyamızı yönettiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü etkiler. Yeni tanıştığımız kişinin, aslında Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcuyla karşılaşırız.

Ücretsiz Venüs Burcu Hesaplama Sistemi

Venüs Zodyak kuşağında hareket ederken, 24 saatlik dilimde ortalama 1° lik yol alır. Bu durum her burçta neredeyse bir ay misafir olduğu anlamına gelir. Ayrıca 18 ayda bir kere gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritanızı okumak doğum bilgilerinize göre hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri yönettiğinden para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkimizi yönetir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, natal haritadaki Venüs sevgiye yaklaşımımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkla ilgili davranışlarımızı bildirir. İstediğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak iyi bir fikir olabilir fakat, Venüs burcunuzu öğrenmek tam anlamıyla aşkın merkezine inmenin en geçerli yoludur.

Doğum Yeri ve Saatine Göre Mars Burcu Hesaplama

Mars yerleşiminizi öğrenmek, harekete geçme tarzınız ve motive olmak için gereksinim duyduğunuz şeylerle alakalı fikir verici bir işlemdir. Bu bilgi, enerjinizi yükseltmenize ve hayatınızı kolaylaştırmanıza yardım edebilir. Mars konumunuzu hassas bie şekilde bulmak için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması şarttır. Diğerlerine oranla Mars nispeten daha hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi zaman diliminde retro hareket ettiğine göre 2-7 ay arasında burçlarda kalır. Mars gezegeninin tüm burçlar kuşağını dolaşması yaklaşık 2 sene sürer. Bu 2 senelik döngüyü net olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars etkisinde nasıl harekete geçeceğiniz ve gücünüzü nasıl koruyacağınız ile alakalı ipuçları edinebilirsiniz.

Jüpiter Burcu Nasıl Bulunur? Jüpiter Burcu Nedir?

Jüpiter’in bulunduğu burç sizinle alakalı bilinenden çok daha fazla bilgi verir, algınızı genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genelde bu özelliğinin yanında yüksek miktarda dürüstlük ahlakı da verir. Jüpiter’in yer aldığı burcu gerçek manada anlamak, kendinize daha fazla şans davet etmenize de yardımcı olabilir. Jüpiter burcunuzu takip etmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bir astroloji aracından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu zahmetsizce hesaplayabilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şartıyla. Bununla birlikte Jüpiter konumu tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız elinizdeyse Jüpiter’inizin bulunduğu pozisyonu buradan da tespit edebilirsiniz. Eğer hassas bir şekilde bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu hesaplama uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Natal haritalarda, Satürn’ün konumu, sınır çizgilerimizi, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı işaret eder. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi izah edebilir ve bununla beraber, aslında ifade edemediğimiz ve üstelik karakterimize ait olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder. Bir kuşak gezegeni olan Satürn, her bir burçta kaba olarak iki sene altı ay konaklar ve başlangıçtaki pozisyonuna yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir reşitlik göstergesidir. Satürn’ün bu devri eşit dönem insanlarının birbiriyle benzer hayat dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Sitemizde bulunan Satürn burcu tespit etme uygulaması aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik konumu bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı