Emirates SkyCargo, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri için yeni özel çözümler sunuyor

Emirates SkyCargo, yenilenen “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri” ürün yelpazesi altında, global sağlık sektörü için özel olarak hazırlanmış iki yeni çözümü piyasaya sürdü.

Havayolunun “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri” portföyü, pazar lideri ilaç taşımacılığı çözümlerini kapsarken, bunlara iki yeni çözüm ekliyor: Emirates Vital ve Emirates Medical Devices – her ikisi de amaca uygun ve geleceğe hazır olması için müşterilerle istişare edilerek geliştirildi. Yeni ürün portföyüyle ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Emirates SkyCargo ekibi, yeni hizmetleri global ölçekte uzman nakliye aracıları ile yakın iş birliği içinde hayata geçirecek.

Emirates SkyCargo Bölüm Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlaç lojistiği sektöründe zaten mevcut durumda pazar lideri konumundayız ve dünya genelinde her hafta yaklaşık 2 milyon kilogram ilaç kargosu taşıyoruz. 2015’ten bu yana kapasitemizi geliştirmek için 200 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bu sayede, ilaç ve daha geniş yaşam bilimleri alanında çok güçlü bir uzmanlığa ve içgörüye sahibiz.

“Müşterilerimizi dinleyerek, kişiselleştirilmiş hasta tedavilerinde global sağlık endüstrisinin ilerlemesini desteklemek ve hassas malzemelerle ekipmanların taşınması için hava kargo lojistiğinde artan öncelikli hizmet ihtiyacını karşılamaya yönelik bir fırsat gördük.

“Sadece müşterilerimiz için değil, aynı zamanda onların nihai müşterileri olan bireysel hastalar için de daha iyi bir dünya sunma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Ürün yelpazemizi genişleterek bu çözümlerin amaca uygun ve geleceğe yönelik olmasını sağlayarak, dünya çapında daha fazla yaşama fayda sağlamak için daha fazla miktarda hayati tedavi ekipmanları ve malzemeleri taşımayı hedefliyoruz.”

Global sağlık hizmetleri hava lojistiğinde yeni bir çağ

Klinik deneyleri, insan organlarını ve dokularını, hücre ve gen terapisini taşıyan Emirates Vital (AXT), vaat edildiği gibi teslim edildiğinden emin olmak üzere her gönderiyi izleyen Emirates kontrol kulesi ekibiyle birlikte standartların çok ötesinde bir hizmet sunmayı planlıyor.

Emirates Medical Devices (AXM), hastalıkların teşhisi, önlenmesi, tedavisi ve izlenmesi için kullanılan ekipmanların teslimatını destekleyen bir başka yeni bağımsız ürün olarak ön plana çıkıyor. Ventilatörler ve test kitlerinden X-ray makinelerine ve MRI’lara kadar her şeyi taşımak için tasarlanan hizmet, taşınan tüm kargoların gelişen Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ve İyi Dağıtım Uygulamaları uyumluluğunu takip etmesini sağlıyor.

SkyCargo’nun ilaçların sağlam ve güvenilir bir şekilde taşınmasına yönelik mevcut çözüm yelpazesini oluşturan özellikler: Halihazırda gelişmiş pasif paketleme ile gelen ve varış noktasına kadar Emirates Pharma kılıflarını kullanan, sıcaklığa daha az duyarlı ürünler veya gönderiler için Emirates Pharma (AXS). Emirates Pharma Plus (AXD), sıcaklık dalgalanmaları riskini azaltmak için hem Emirates Pharma kılıflarını hem de Dubai’deki soğuk hava kabini filosunu birleştiriyor. Emirates Pharma Active (AXC), insülin, aşı ve Onkoloji ilaçları gibi son derece hassas ilaç ürünleri için altı tedarikçinin aktif korumalarını kullanarak en yüksek koruma ve kontrol kategorisini sunuyor.

Dünya lideri lojistik tesisleri

Emirates SkyCargo, Emirates’in modern geniş gövdeli uçak filosunun yanı sıra 11 özel Boeing 777 kargo uçağında yüksek kargo kapasitesi sunuyor. Dubai’deki merkezinde havada üç saate kadar varan transit süreleri sunan ve en yeni teknolojiyle inşa edilen iki kargo terminali işletmektedir. Terminaller yılda yaklaşık bir milyon tonluk toplam kargo kapasitesi sunmakta olup, bunu 1,3 milyon tona çıkarma imkanı bulunmaktadır. Çabuk bozulan ürünler ve ilaçlar gibi sıcaklığa duyarlı mallar için 15.000 m2’lik özel depolama alanı bulunmaktadır.

SkyCargo’nun ilaç soğuk zincir elleçleme kapasitesi, 9 ana güverte soğuk hava aracını, 41 alt güverte soğuk hava aracını ve ayrıca 12 soğuk hava kamyonu içeriyor. Üç katmanlı ürün yelpazesi, yüksek sıcaklık toleranslı ilaçlardan aktif konteyner sıcaklık kontrolü gerektiren yüksek değerli kargoya kadar her ürün için nakliye imkanı sağlıyor.

Gelecekteki büyüme

Yaşam Bilimi ve Sağlık Hizmetleri kapsamında sunulan yeni çözümler, Emirates SkyCargo’nun hızlı, güvenilir, esnek ve verimli uzman çözümler sunma konusunda pazara liderlik etme tutkusu doğrultusunda takip edilecek gelişmelerin ilkini oluşturuyor. Emirates’in geniş global uçuş ağı kapasitesinden ve merkezi Dubai’deki  birinci sınıf lojistik altyapısından yararlanan kargo havayolu; dijitalleşmeye, teknolojiye, tesislere ve lojistik uzmanlarından oluşan ekibine sürekli yatırım yapmaktadır.

SkyCargo’nun diğer önde gelen çözümleri arasında şunlar yer alıyor: Her gün dünyanın dört bir yanındaki Emirates uçuşlarında tahmini 500-600 tonluk yolculukla, tonaj bazında en büyük iş birimi olan Bozulabilir Ürünler; Dubai’nin gelişen altın ve mücevherat endüstrisindeki müşterilerle yıllar içinde geliştirilen Değerli Eşyalar için özel bir çözüm; bölgesel ve uluslararası posta hizmeti sağlayıcıları için Posta ve Kurye hizmeti.

Nabil Sultan sözlerine şöyle devam etti: “Global tedarik zinciri hızla gelişiyor. Teslim süreleri ve tedarik konusunda artan beklentiler, hava kargosunu benzersiz bir şekilde en hızlı ve en güvenli lojistik modu olarak konumlandırıyor. Emirates’in merkezi olan Dubai, modern altyapısı, ilerici politikaları ve coğrafi avantajı ile bu talepleri karşılamak için birinci sınıf bir konumdadır ve 4 saatlik bir uçuşla 2,5 milyar kişiye ulaşabilir. Emirates SkyCargo, yeni lojistik dünyasına hazır ve müşterilerimize her zamankinden daha iyi çözümler sunmak için yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Kasım 2022’de Emirates, 2024 ve 2025’te teslim edilmek üzere 5 yeni Boeing 777 kargo uçağı siparişi verdiğini duyurdu ve 10 kargo uçağı için bir yenileme programı aracılığıyla filosunu daha da büyütmeyi planlıyor.

Emirates, global düzeyde altı kıtada 150’den fazla uçuş noktasına kargo hizmeti sunuyor. Buna ABD’de 13, Uzak Doğu’da 17 ve Avrupa’da 36 uçuş noktası dahildir.

Emirates SkyCargo, ürün yenilemesinin bir parçası olarak, ‘Dünya Emirates SkyCargo ile Daha Güzel’ sloganıyla yepyeni yaratıcı bir reklam kampanyasının lansmanını yaptı. Reklam, her gün karşılaştığımız çeşitli durumlar üzerinden, ister hayat kurtaran sağlık hizmetleri, ister taze meyve, çiçek, evcil hayvan ya da değerli eşyalar olsun, lojistik sektörünün ürünleri insanlarla buluşturmak adına dünyanın dört bir yanına ulaştırmak için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı