Kemer’de Cumhuriyet coşkusu törenle başladı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’ncu yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk en iyi yönetim şekli olan Cumhuriyeti getirdi. Kurduğu Cumhuriyeti en çok güvendiği gençlere emanet etti.” dedi.

 

Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Serhat Çaylak, Kemer Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Kemer Sahil Güvenlik Komutan Vekili Alper Aydın, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 

Tören sonrası açıklama yapan Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’ncu yılını kutlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

 

Kaymakam Çam, Bugünün Atatürk’ün ‘Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan ediyoruz’ dediği gün olduğunu hatırlatarak, “Cumhuriyetin kuruluşunun 99’ncu yılını mutluluk ve heyecanla kutluyoruz. Tüm Kemerli vatandaşlarımızı ellerinde Türk bayrağı ile yarın ilçe stadındaki programa davet ediyorum. Seneye de 100’ncü yılımızı kutlayacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” diye konuştu.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise yaptığı açıklamasında, Cumhuriyet’in kurulmasında çok bedeller ödendiğini belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk en iyi yönetim şekli olan Cumhuriyeti getirdi. Kurduğu Cumhuriyeti en çok güvendiği gençlere emanet etti. Genciyle yaşlısıyla Atatürk’ün yolundan gitmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Tüm Kemerli vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı