Gebze’nin köylerine 50 bin metrekare parke taşı döşeniyor

Büyükşehir, Gebze’nin köy yollarını kilitli parke taşıyla yeniliyor. Yapılan çalışmalarla sokak ve caddelerin konfor ve güvenliği üst seviyeye çıkarılacak

 

‘Mutlu şehir Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda kentin daha yaşanabilir olması için çalışan Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallere de önemli hizmetler götürüyor. Köylerde bozuk yol bırakmayan ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına anında çözüm üreten Büyükşehir, yaptığı çalışmalarla mahallelere ulaşım sağlayan sokak ve caddelerin konfor ve güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor. Bu bağlamda Büyükşehir, Gebze’nin köylerinde kilit parke döşemesi yapıyor.

 

50 BİN METREKARE PARKE TAŞI

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gebze merkeze bağlı Tepemanayır, Duraklı, Elbizli, Ahatlı, Hatipler ve Mudarlı köylerinde 50 bin metrekare parke imalatı yapacak. Yoğun bir tempoda çalışan ekipler, Tepemanayır’da 8 bin, Duraklı Mahallesi Eleşli mevkiinde ise 5 bin metrekare kilitli parke döşemesi yaptı. Diğer köylerde de çalışmalarını sürdüren ekipler, iş kapsamında 10 bin metrekare de bordür imalatı yapacak.

 

V KANAL İMALATI İLE YOLLAR KORUNUYOR

Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde başlattığı V kanal imalatına da devam ediyor. Bu kapsamda Duraklı, Elbizli ve Yağcılar köyünde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 4 bin 800 metre uzunluğunda (1300 m3) V kanal imalatı yapıldı. Böylelikle V kanal çalışmaları ile yağışlarda su birikintilerinin önüne geçilmiş oldu.

 

11 BİN TON YAMA ASFALT

Büyükşehir, Gebze’nin köylerinde de bozuk yol ve kaldırım bırakmıyor. Asfalt sezonunun açıldığı günden bu yana yoğun bir çalışma içerisinde olan ekipler, altyapı ya da doğal nedenlerden dolayı bozulan yollarda 11 bin ton yama asfalt imalatı yaptı. Vatandaşlar gerek kilitli parkenin döşenmesi gerekse yolların asfaltlanması ile birlikte köylerin toz ve çamurdan kurtulacağını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı