Cumhuriyetimizin 99. yıldönümünde elbirliği ile çalışmaya devam ediyoruz

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı açıklamada, dünyanın dört bir tarafında üstlendiği projelerle ülkesini temsil eden Türk müteahhitlerin, Cumhuriyet’in 99’uncu kuruluş yıldönümünü yeni başarılarla taçlandırmasının gururunu yaşadıklarını söyledi

 

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir açıklama yayınladı. Açıklamasında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.   yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerini rahmet ve minnet ile andıklarını söyleyen Eren, şöyle devam etti: 

 

“Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar ülkemizin bayındırlığına yaptığımız katkının yanında dünyanın dört bir tarafında üstlendiğimiz projelerle Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmenin mutluluğunu yaşarken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur’ sözü de her daim aklımızda… Son olarak, dünya çapında referans alınan inşaat sektörü dergisi ENR’ın (Engineering News Record) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi”nde ülkemizin adını yeniden ikinci sıraya taşımanın gururunu yaşadık. Türk inşaat sektörünün bugüne kadar yurt dışındaki portföy büyüklüğü ise 131 ülkede üstlenilen 11.365 projeyle toplam 462,2 milyar ABD Doları’na ulaştı. Sektörün içinde bulunduğu ekonomik sorunlara rağmen faaliyetlerimizin ülkemizin kalkınmasına yaptığı katkının en büyük motivasyonumuz olmayı sürdürdüğünü ayrıca vurguluyoruz. Bu çerçevede uzun zamandır gerek yurt içi, gerek yurt dışı projelerimizde daha çok sayıda Türk işgücünün istihdam edilmesini ana hedeflerimiz arasında tutuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlamaya bir yıl kala, Atatürk’ün işaret ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesine çıkma’ yolunda ülkemiz için katkı sağlamaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılında da bu hedef vizyonumuz olmayı sürdürecek. Bu anlayışla TMB olarak ülkemizde önemini vurguladığımız ekonomik yönden verimli, rekabet gücü yüksek, topluma ve çevreye duyarlı, adil, şeffaf ve sürdürülebilir bir yatırım ortamının tesis edilmesine destek vermeye devam edeceğiz. Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı