Dış Cephe Kaplama Sistemleri İle Yüksek Kalitede Isı Yalıtımı 

Bina cephesi için dış cephe ısı yalıtım sistemleri, Türkiye’deki tüm yapılar için belirlenmiş olan TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standartı kurallarında belirtilen gerekliliklere uygun olarak yapıcı bir çözüm olarak uygun olmalarını sağlayan bir dizi özelliğe sahiptir.

Binaların ısıl kabuğunun ısıl geçirgenlik değerlerine ilişkin gereksinimler, özellikle cephelerle ilgili olarak, EPS strafor dış cephe kaplama levhaları (genleştirilmiş polistiren ) ile cephelerin dışından ısı yalıtımına dayalı eylemlerle çözülmektedir.

Kullanılan standart kalınlıklara eklenen EPS strafor mantolama levhalarının ısıl iletkenlik değerleri (λ = 0,037), kullanımda olan tüm muhafaza çeşitlerinin (bir levha delikli tuğla, çift ​​sac seramik tuğla vb.) gerekliliklerine uygundur.

Dış cephe giydirme levhaları binaların içinde su veya nem bulunmasının önlenmesine uygun olmalıdır, strafor köpük mantolama sistemi, içinden yağmur suyunun geçişine karşı koyacak şekilde tasarlanmıştır.

Metpor Söve & Mantolama Üretimi Dış Cephe Kaplama ve Mantolama Panelleri

Cepheler için yangına tepki davranışı, CTE gerekliliğini karşılar. Dış cepheler için eps ısı yalıtım sistemleri, yalnızca CTE’nin ve TSE’nin gerekliliklerini karşılamakla kalmaz, aynı zamanda başka teknik avantajlar da sağlar.

Termal eylemsizlik, bir malzemenin ısıya dayanma yeteneğidir ve enerji birikimiyle doğrudan bağlantılıdır. Büyük duvarlı binalar, okullar, kır evleri gibi dış sıcaklıklardaki dalgalanmalara karşı koruyucu bir bariyer görevi gören çok fazla izolasyon yeteneğine sahip dış cephe mantolama levhaları çok fazla enerji biriktirir, büyük kütleleri nedeniyle iç sıcaklıkları dışarıdan büyük ölçüde farklıdır.

Yeni yapılarda, iç sıcaklıkların kontrolünü sağlamak için çok kalın duvarları yapmak mümkün değildir, bu nedenle ısı yalıtım malzemeleri içeren, aynı verimlilik değerlerini elde ederken daha hafif olan duvar kaplama levhaları yapılır. Aynı şekilde doğal taştan veya alçıdan söve yapmakta mümkün değildir. Eps malzemelerden söve modelleri üretilmektedir.

Yalıtımı iç ortamın yakınına yerleştirdiğimizde, ısıl kütlesinin sadece %10 ila 20’si arasında binanın mantolamasına katkıda bulunur. Bununla birlikte, yalıtım dış cepheye yerleştirildiğinde, % 60’lara varan enerji tasarufu katkısında bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı